Piękny, biały uśmiech

irygatorPiękny uśmiech i białe, zdrowe zęby są ozdobą zarówno kobiety, jak i mężczyzny. Dzięki temu o wiele lepiej się czujemy, chętniej przebywamy w towarzystwie i co najważniejsze – uśmiechamy się. Oprócz częstego mycia zębów (co stanowi podstawę pielęgnacji jamy ustnej) bardzo ważne jest także stosowanie nici dentystycznych czy płynów do płukania ust, których na rynku jest dostępnych wiele. Coraz częściej stomatolodzy zachęcają także do stosowania irygatora.

To urządzenie, które umożliwia produkcję podciśnienia i za sprawą cienkiej końcówki miejscowo dociera pod linię dziąseł, czyli tam, gdzie nie sięga nawet najwyższej klasy szczoteczka do zębów. W ten sposób przestrzenie między zębami, jak również głębokie kieszonki są perfekcyjnie oczyszczone z zalegających resztek pokarmu, gdzie mnożą się bakterie, które są przyczyną powstawania próchnicy oraz chorób dziąseł.

Irygatory zalecane są pacjentom z aparatami ortodontycznymi, posiadaczom koron, mostów czy implantów. Dociera o wiele lepiej w trudno dostępne miejsca, a dodatkowo masuje dziąsła, dzięki czemu są one lepiej ukrwione, a w rezultacie mocniejsze, bardziej elastyczne i charakteryzujące się większą odpornością na tworzenie się płytki nazębnej czy chorób przyzębia.

Nawet systematyczne, codzienne mycie zębów nie uchroni nas przed próchnicą i paradontozą jeżeli sposób mycia zębów nie będzie odpowiedni. Dlatego stosowanie irygatora jest tak ważną częścią zabiegów pielęgnacyjnych jamy ustnej, które w przyszłości zagwarantują nam piękny, zdrowy uśmiech.

Warto także zauważyć, że regularne stosowanie irygatora pozwoli nam na wyeliminowanie dość wstydliwego problemu nieświeżego oddechu. Dzieje się tak dlatego, że wypłukany w całości zostaje zalegający osad oraz bakterie z trudno dostępnych miejsc, które w porę nie usunięte powodują tworzenie się procesów gnilnych, a to w konsekwencji objawia się przykrym oddechem, często utrudniającym nam normalne funkcjonowanie w środowisku. Już kilkukrotne użycie tego urządzenia sprawi, że zauważalna zostanie zmiana.

A zatem podsumowując, irygator powinien być w szczególności stosowany przez osoby, dla których odpowiednia higiena jamy ustnej nie jest bez znaczenia, przez posiadaczy koron, mostów i implantów, a także pacjentom z aparatem ortodontycznym, jak również kobietom w ciąży, które są szczególnie narażone na rozwój próchnicy.

 

Więcej informacji na  http://www.domowystomatolog.pl/pol_m_Irygatory-do-zebow-162.html