Prawidłowa korekcja wzroku

ray-ban-sklepCoraz więcej ludzi cierpi z powodu wad wzroku. Z roku na rok rośnie liczba dzieci, które muszą nosić okulary. Dzisiaj noszenie ”drugiej pary oczu” na nosie jest czymś zupełnie normalnym, dlatego ze szkół już na dobre zniknął smutny zwyczaj dokuczania małym okularnikom.

Nie wiadomo tak naprawdę, dlaczego zwiększa się ilość ludzi z wadami wzroku. Tym problemem postanowiła zająć się także marka Ray Ban. Sklepy optyczne w porozumieniu z lekarzami postanowiły zbadać problem i przeprowadzić wywiad na określonej grupie klientów. W wynikach często wskazuje się na niedobory w żywieniu, wszechobecnej chemii w produktach spożywczych, małą aktywność ruchową, która z kolei powoduje słabe przyswajanie witamin i minerałów oraz substancji budulcowych. Mówi się także o zbyt długim czasie przebywania przed monitorem komputera i telewizorem, które mają negatywne działanie na narząd wzroku. Każda wada wzroku musi być odpowiednio korygowana pod okiem lekarza, a potem wykwalifikowanego optometrysty i optyka. Profesjonalny dobór okularów i soczewek gwarantuje, ze wada nie będzie się drastycznie pogłębiać. Najwygodniejsza formą jest kompleksowe połączenie wszystkich usług na linii okulista- dobór szkieł – sklep. Ray Ban to jedna z najpopularniejszych obecnie marek na rynku, która zajmuje się produkcją okularów. Jest ceniona za dużą precyzję i przestrzeganie wyśrubowanych norm optycznych. Dużym plusem jest możliwość wyboru konkretnego typu soczewek w okularach Ray Ban. Sklep optyczny musi mieć w swojej ofercie kilka rodzajów soczewek.

Istnieją dwa główne typy soczewek- szklane (mineralne) oraz z tworzyw sztucznych. Pierwszy typ jest cięższy i łatwo się tłucze, jednak jest odporny na zarysowania. Soczewki plastikowe są lżejsze i nietłukące, dlatego też stanowią większą część rynku i też częściej są wstawiane w okulary Ray Ban. Sklepy optyczne oferują zazwyczaj soczewki plastikowe: standardowe i poliwęglanowe. Drugi typ to tworzywo sztuczne niezwykle odporne na zarysowania i zniszczenia. Najnowocześniejszy z istniejących materiałów nosi nazwę trivex i jest najbardziej zaawansowany technologicznie. Ten nowoczesny materiał na bazie poliwęglanu, który jest polecany szczególnie sportowcom i małym dzieciom, jest także wykorzystywany w produkcji okularów Ray Ban. Sklep optyczny powinien umożliwiać dostęp klientom do nowoczesnych tworzyw, które jeszcze precyzyjniej korygują wady wzroku.

Dużym ułatwieniem dla wszystkich okularników jest możliwość wirtualnych zakupów. Nie wszyscy mogą niestety dotrzeć bezpośrednio do salonu po swoje ulubione okulary Ray Ban. Sklep internetowy jednak jest przeznaczony dla tych, którzy albo przymierzali już oprawki i mają jasno określoną receptę, albo kupują inne wyposażenie, które potrzebne jest do pielęgnacji i konserwacji okularów. Podobnie jest także w przypadku rozbudowanej oferty marki Ray Ban. Sklepy optyczne z reguły także prowadzą możliwość wymiany soczewek na nowe drogą pocztową.