Olej z Ostropestu – zastosowanie


Tematem tekstu jest zastosowanie oleju z ostropestu. Z pewnością nie wszyscy z Was wiedzą co to za olej a tak się składa, że mamy do czynienia ze starożytną propozycją. Choć w sumie to „mamy do czynienia” jest może trochę kontrowersyjne. Jeżeli nie wiemy o czym mowa to tak jak byśmy nie mieli danej rzeczy (a w tym konkretnym przypadku oleju).

Kilka słów na temat oleju

Zanim przejdziemy do zastosowania oleju czas na kilka słów można powiedzieć wprowadzających. Olej z ostropestu to starożytne ziele, którego pochodzenie zawdzięczamy Samarii i niektórym częściom Izraela. Można powiedzieć, że mówimy o leku na wątrobę stosowanym od tysiącleci. Warto też odnieść się do tego jak wygląda zawartość oleju. Olej jest bez wątpienia bogaty w sylimarynę i duże ilości NNKT. Domyślacie się co oznacza ten skrót? Jeśli nie – już wiecie, że mowa o nienasyconych kwasach tłuszczowych. Być może zastanawiacie się jak wygląda kwestia smaku. Teoretycznie nie powinno być to najważniejsze, ale z pewnością niejednokrotnie jest inaczej. Zresztą nie ma żadnych tajemnic – olej charakteryzuje lekki orzechowy posmak połączony z delikatnym aromatem. Jesteście zadowoleni z takiego obrotu spraw czy może wręcz przeciwnie?

Szerokie zastosowanie, które możemy podzielić na wewnętrzne i zewnętrzne

Jeżeli zmagasz się z różnymi problemami niewykluczone, że rozwiązaniem Twoich kłopotów będzie właśnie olej z ostropestu. Być może takie słowa słyszeliście wielokrotnie (bez skutku rzecz jasna), ale w tym przypadku istnieje duże prawdopodobieństwo, że będzie inaczej. Zacznijmy może od zastosowania wewnętrznego a potem przejdziemy do tego, co jest na zewnątrz. Odnośnie zastosowania wewnętrznego jesteśmy wstanie wymienić chociażby wzmocnienie systemu odpornościowego. To coś co jest bardzo ważne a o czym zapominamy. Poza tym możemy powiedzieć chociażby o obniżeniu ryzyka chorób serca i naczyń, polepszeniu wzroku, normalizowaniu procesów trawienia czy wydalaniu substancji toksycznych z organizmu. Myślicie, że to już jest wszystko? W żadnym wypadku! Bez żadnych problemów można wymienić jeszcze kilka przykładów. Mimo tego przechodzimy do drugiej części naszych zastosowań czyli zastosowań zewnętrznych. Tutaj nie ma aż tak wielu przykładów jak w przypadku zastosowań wewnętrznych i spokojnie możemy odnieść się do wszystkiego. Tak więc zastosowania zewnętrzne oleju z ostropestu przedstawiają się w następujący sposób:

  • procesy ropne
  • oparzenia
  • leczenie ran, które trudno się goją
  • rumień
  • egzema
  • nadmierne rogowacenie skóry
  • alergia atopowa i kontaktowa – świerzbiączka oraz inne objawy

Skoro powiedzieliśmy już sobie o zastosowaniu to warto dodać także, gdzie możemy zakupić wspomniany olej. Nie ma tutaj jakichś niespodzianek – olej jest dostępny w wielu miejscach. Wystarczy skorzystać z internetu, aby się o tym przekonać. Jeśli chodzi o ceny to te naturalnie jak to zawsze bywa są różne, ale w przypadku opisanego w tekście oleju nie powinno mieć to najmniejszego znaczenia. Olej z ostropestu jest bardzo tani, mówimy tutaj o wydatku na jaki stać dosłownie każdego.

Artykuł powstał we współpracy z sklep ze zdrową żywnością.