Ruch to zdrowie!

Sprawności fizycznej nie da się ukryć. To, czy człowiek ćwiczy to zależy od niego. Co jednak dzieje się z organizmem, jeżeli ktoś ćwiczy? Oprócz większej kondycji, może więcej wytrzymać. Dzięki treningowi, płuca dostają więcej ilości tlenu do oskrzelików, lepiej pracują. Poza tym serce staje się bardziej wytrzymałe. Dla osób, które są zbyt grube, otyłe, ruch pomorze zrzucić wagę. Jest to bardzo ważna rzecz, ponieważ nieleczona nadwaga prowadzi do różnych poważnych problemów zdrowotnych.

Ruch, a choroby

Jednym z nich jest miażdżyca, która może nawiedzić głównie starsze osoby, które nie ćwiczą fizycznie. Inny przykład to zawał serca. Bez kondycji, serce jest nieprzyzwyczajone do poważniejszego treningu. Może się uszkodzić tylko dlatego, że zbyt dużo się wysililiśmy. Należy z ruchu jednak korzystać bardzo ostrożnie. Nie można przesadzić. Ruch to zdrowie również dlatego, że jesteśmy potem bardziej wypoczęci. Dzięki na przykład ćwiczeniom porannym nie jesteśmy tak bardzo ospali potem, niż gdybyśmy nie ćwiczyli.

W każdej rzeczy trzeba mieć umiar. Ruch chroni przed różnego rodzaju chorobami, dzięki temu jest bardzo rozpowszechniony. Poza ruszaniem się ważne jest również picie dużej ilości płynów. Dla niejednego sportowca dzienna dawka wynosi ponad dwa litry. Piją jednak więcej. Jedzenie jest bogate w białko, energię Nie można przecież przez ruch nic nie jeść, bo doprowadzimy się do odwodnienia.