Testy i terapie odczulające

Problemy z uciążliwym kichaniem, katarem i kaszlem szczególnie w okresie wiosenno – letnim odczuwa znaczna część populacji, bez względu na wiek, tryb życia, czy wykonywaną pracę. U części osób są to objawy przejściowe, z którymi organizm sam się upora, u większości natomiast konieczna jest konsultacja lekarska i bezwzględne wykonanie testu wykrywającego podatność organizmu na uczulenia.

Alergia jest chorobą cywilizacyjną, a im wcześniejsze jej wykrycie, tym większe są szanse na całkowite wyleczenie.

W przypadku wystąpienia jakiegoś z wymienionych wcześniej objawów pierwszym krokiem jest wizyta u alergologa, który po wykonaniu testów stwierdza na co konkretnie dana osoba jest uczulona. Lekarz na podstawie wyników testów ustala rodzaj leczenia. W początkowej fazie choroby często wystarcza leczenie farmakologiczne i na tym terapia się kończy – osoba uczulona np. na pyłki konkretnych roślin w okresie pylenia tych roślin przyjmuje wskazane przez alergologa leki, a przez resztę roku nie musi poddawać się dodatkowemu leczeniu. U wielu osób jednakże przebieg choroby jest dużo bardziej gwałtowny i uciążliwy. Powodem może być m.in. zbyt późne zdiagnozowanie alergii powodujące znaczny postęp choroby, w skrajnych przypadkach skutkujący astmą. Wtedy nie wystarczą leki, a skutki choroby może zminimalizować, a nawet powstrzymać terapia odczulająca. Polega ona w skrócie na podawaniu w zastrzykach odpowiednio dobranych dawek alergenu, tak by organizm stopniowo podlegał odczuleniu.

Metodą na skrócenie wielomiesięcznego leczenia zastrzykami może okazać się terapia biorezonansowa. Specjalny aparat precyzyjnie określa w jakim stopniu dany alergen obciąża organizm pacjenta, a następnie poprzez elektrodę przekazuje do organizmu konkretną dawkę alergenu tym samym redukując go, a nawet w niektórych przypadkach, całkowicie wygaszając.

Odczulanie wszelkiego rodzaju alergii pokarmowych, wziewnych, kataru siennego, astmy oskrzelowej i innych można przeprowadzić w biorezonans-wilanow.pl