Ubezpieczenia medyczne – kiedy i dlaczego warto?

Każdy człowiek powinien troszczyć się o zdrowie, ponieważ to od niego zależy zarówno długość, jak i jakość życia. Niestety, podstawowa opieka medyczna nie zawsze daje dostęp do wszystkich oczekiwanych usług. Dla większego bezpieczeństwa warto więc zadbać o optymalna opiekę zdrowotną we własnym zakresie. Oczywiście, można prywatnie opłacać wizyty u lekarzy specjalistów oraz płacić za poszczególne badania i zabiegi, jednak zdecydowanie bardziej komfortowym rozwiązaniem jest wykupienie ubezpieczenia indywidualnego. To opcja idealna dla wszystkich tych, którzy nie mogą lub nie chcą czekać w kolejkach do lekarzy przyjmujących w ramach państwowego ubezpieczenia zdrowotnego. Ponadto jest to często jedyne racjonalne wyjście dla tych, którym ubezpieczenie to nie przysługuje. Oferty takie jak UbezpieczniaMedyczne.eu kierowane są np. do osób pracujących w ramach umowy o dzieło oraz często wyjeżdżających zagranicę, ponieważ ubezpieczenie to obowiązuje również poza granicami kraju.

Decydując się na taką opcję, zyskuje się gwarancję opieki zarówno w trakcie choroby, jak też podczas rekonwalescencji i rehabilitacji. W zakres usług świadczonych przez współpracujące z ubezpieczycielem jednostki medyczne wchodzą m.in. bezgotówkowe konsultacje lekarskie z medykami o różnych specjalizacjach, przy których nie wymaga się skierowań, badania diagnostyczne i laboratoryjne, domowe wizyty lekarza i pielęgniarki, zabiegi rehabilitacyjne, transport medyczny, czy też refundacja na leki.

Rozbudowany pakiet Assistance zapewnia też opiekę nad osobami niesamodzielnymi oraz pomoc w zakupie lub wynajmie sprzętu rehabilitacyjnego. Co więcej, opieka medyczna oferowana jest przez całą dobę każdego dnia tygodnia. Dla rodzin oraz osób planujących zagraniczny wyjazd proponowane są usługi specjalne na dogodnych warunkach. Dodatkowo osoby korzystające z prywatnego ubezpieczenia medycznego mogą liczyć na zniżki przy wykupie ubezpieczenia mieszkania bądź domu.