Wiosenne oczyszczanie organizmu

olejekWiększość z nas wie, że aby cieszyć się dobrym zdrowiem, należy stosować zbilansowaną dietę, pamiętać o aktywności fizycznej , unikać używek. Jednak specjaliści podkreślają, że warto dbać także o regularne oczyszczanie organizmu. Można go dokonywać na różne sposoby, a kończący się powoli sezon zimowy jest na to idealną porą. Co zrobić, by pozbyć się toksyn i przygotować organizm na odrodzenie, które przyjdzie do nas wraz z pierwszymi oznakami wiosny?

Jedną z najprostszych metod na oczyszczenie organizmu jest zastosowanie odpowiednich ziół. Herbatki i napary działające moczopędnie i przyspieszające trawienie pobudzają procesy wydalania, a to powoduje, że łatwiej jest nam pozbyć się całej materii zalegającej w naszym ciele. Chociaż w początkowej facie procesu oczyszczania mogą nam towarzyszyć niekoniecznie przyjemne objawy, to jednak po zakończeniu go, poczujemy wspaniałą lekkość. Odpowiednie mieszanki ziołowe znajdziemy w aptekach i sklepach ze zdrową żywnością. Można też stworzyć je samodzielnie, korzystając z ziół nawłoci, dziurawca, mięty, bylicy, krwawnika, skrzypu, mniszka lekarskiego itp.

Nieco przyjemniejszym i lżejszym sposobem jest picie dużej ilości wody, która oczyszcza nas od środka. Najlepiej, żeby pić ja z dodatkiem świeżego soku z cytryny. Można także zdecydować się na odkwaszanie organizmu przy pomocy wody z sodą. Należy spożywać roztwór z 1 łyżeczki sody rozpuszczonej w filiżance ciepłej wody 2 razy dziennie przez 3 dni.

W sieci bez problemu znajdziemy też diety oczyszczające, jednak najrozsądniej będzie uda się na konsultacje do profesjonalnego dietetyka, który pomoże nam dobrać najlepsze menu dopasowane do naszych potrzeb. Oprócz tego, najstarszą i najbardziej radykalną metodą jest głodówka. Trzeba się do niej jednak prawidłowo przygotować, postępując dokładnie z zaleceniami, przechodząc na nią stopniowo i stopniowo ją kończąc. Tylko wtedy mamy szansę na to, że zachowamy pełnię zdrowia, nie szkodząc ciału.