Zabawki kreatywne dla sześciolatka

zabawki kreatywne

zabawki kreatywneNowe przepisy weszły w życie. Sześciolatki mogą podjąć już obowiązek szkolny i rozpocząć kształcenie w pierwszej klasie podstawowej. Aby ułatwić dziecku start, można zakupić mu takie zabawki kreatywne, które usprawnią jego potencjał poznawczy i zachęcą do poznania świata. Jakimi kryteriami podczas ich wyboru warto się kierować? Przede wszystkim zainteresowaniami, posiadanymi umiejętnościami oraz oczekiwaniami. Jakie zatem gadżety będą najodpowiedniejsze dla sześcioletniego szkraba?

Sześciolatki są zazwyczaj bardzo ciekawe otaczającego ich świata. Mogą już wstępnie określić, które dziedziny życia są dla nich najbardziej interesujące. Dlatego zabawki kreatywne najbardziej będą pobudzać rozwój sześciolatka. Idealnie sprawdzą się wszelkiego rodzaju układanki, masy plastyczne, które stymulować będą rozwój małej motoryki dziecka, co w przyszłości okaże się niezwykle pomocne przy nauce pisania. Dzieciaki w tym wieku bardzo lubią bawić się w gry, w których mogą dać upust drzemiącym w nich emocjach czy też umiejętnościom twórczym. Dlatego w szczególności poleca się rodzicom zaopatrzenie w zabawki kreatywne typu „zrób to sam”, gry bazujące na eksperymentach, np. „Mały chemik”, „Mały mechanik”, „Mały architekt” lub też wszelkiego rodzaju modele do sklejania.

I choć zazwyczaj sześciolatki nadal chętnie sięgają po zabawki kreatywne dla pięciolatków, to jednak bawią się nimi w całkiem odmienny (jak jeszcze do niedawna) sposób. Innym rodzajem zabawek kreatywnych, które również wskazane są dla sześciolatków, to wszelkiego rodzaju książeczki, w których maluch będzie ćwiczyć rączkę – poprzez kreślenie szlaczków, łączenie kropek, pisanie literek, cyferek czy kolorowanie. Wszelkiego rodzaju książeczki to również pomoc w przyswajaniu kształtów geometrycznych, nauki dni tygodnia, pór roku czy też znaków drogowych.

Bez względu jednak na to, na jaką ostatecznie zabawkę kreatywną zdecydujemy się, warto pamiętać, że żaden upominek nie ucieszy dziecka tak bardzo, jak możliwość spędzenia czasu z rodzicem. Niekiedy zwykła biała kartka papieru i ołówek może przynieść więcej frajdy, o ile obok będzie mama lub tata.