Co należy wiedzieć o przeszczepie włosów metodą FUT oraz FUE?


Przeszczep włosów to zabieg, o którym myśli wielu mężczyzn. Technologia przeszczepu włosów stale się rozwija, co skutkuje tym, że coraz więcej mężczyzn chwali sobie taki krok. Trzeba jednak mieć na uwadze, że każdy przypadek trzeba rozpatrywać indywidualnie i jakiekolwiek decyzje należy podejmować dopiero po konsultacji z lekarzem. W niniejszym artykule przedstawiamy garść podstawowych informacji na temat przeszczepu włosów. Przedstawiamy podstawowe informacje na temat metody FUT oraz FUE.

.

Metoda FUT

Skuteczny przeszczep włosów można wykonać za pomocą metody FUT lub FUE. Przeszczep FUT polega na usunięcia paska włosa ze skórą i mieszków włosowych z obszaru dawczego ulokowanego z tyłu głowy. W kolejnych etapach chirurg dzieli pasek włosa pod mikroskopem na pojedyncze przeszczepy włosów (mikrografty). Następnie są wykonywane niewielkie nacięcia w skórze miejscu, gdzie włosy docelowo mają być przeszczepione. Chirurg wszczepia mikrografty włosów. Po zabiegu widoczne są drobne czerwone kropki w miejscach przeszczepu. Obszar ten pokrywa się specjalnym bandażem. Metoda ta uchodzi za skuteczną i jest z powodzeniem wykorzystywana do zmniejszenia łysiny na różnych obszarach głowy. Wadą tej metody jest blizna z tyłu głowy, która pozostaje po wykonanym zabiegu. Okres rekowalescencji wynosi około 30 dni.

Metoda FUE

W metodzie FUE w przeciwieństwie do FUT nie pobiera się płata skóry, lecz pojedyczne meszki włosowe. Zabieg ten jest ceniony, gdyż znacznie skraca się czas gojenia oraz po wykonanym zabiegu nie zostają widoczne blizny. Miejsce pełniące rolę obszaru dawczego to zazwyczaj włosy rosnące na potylicy, gdyż uchodzą one za odporne na wypadanie. Ekstrakcja odbywa się za pomocą pustej igły. Długość rekowalescencji jest nieco krótsza niż przy metodzie FUT, gdyż wynosi około 2 tygodnie. Warto także odnotować, że metoda FUT, ze względu na niewielką inwazyjność wiąże się z wyraźnie mniejszym bólem po zabiegu.

Zarówno jedna jak i druga metoda jest rekomendowanym rozwiązaniem stymulującym szybki wzrost włosów. Podjęcie decyzji o przeszczepie trzeba dokładnie przekonsultować z lekarzem.

Źródło zdjęcia:

Minerva Studio / Shutterstock.com