Dlaczego tak łatwo jest się uzależnić?

uzależnienia

uzależnieniaBardzo często problemem są nasze geny. Jeśli pochodzimy z rodziny, w której piło się alkohol i paliło papierosy to szanse na to, że któryś z tych nałogów nam się nie przytrafi są znikome.

Można wymieniać promil procenta osób, które widziały w domu to, co się dzieje i same tego nie robiły. To dziwne, bo przecież na własnej skórze dowiedziały się jak smakuje takie życie i że nie warto nic podobnego kopiować, ale kiedy zaczynają dorastać to już o tym zapominają i robią to samo swoim dzieciom. To, że Polacy mają w genach picie to oczywiste i pokazuje to chociażby na śmiertelnej dawce alkoholu, która niektórzy Polacy są w stanie kilkukrotnie przekroczyć. Niemiec czy Amerykanin dawno by nie żyli, a Polak ma się dobrze i zaczyna szukać kolejnej butelki wódki, bo mu mało.

Łatwa dostępność używek

Sklepów monopolowych jest w Polsce bardzo dużo, ale ktoś powie przecież jest specjalna ustawa, która zakasuje sprzedaży alkoholu nieletnim. Może i zakazuje, ale zawsze znajdzie się ktoś, kto chętnie takim osobom alkohol kupi. Walka nie ma tutaj żadnego sensu, bo nie przyniesie żadnych efektów. Po prostu trzeba się z tym pogodzić, że zawsze osoby chcące pić znajdą na to sposób.

Towarzystwo

To kolejny problem, z jakim się spotykamy. Skoro jesteśmy w towarzystwie, które dużo pije to my też zaczynamy. Nie chcemy być gorsi nie chcemy być wyśmiewani, chcemy żeby nas akceptowali. W tym widzimy jedyną szansę, ale to może się dla nas fatalnie zakończyć. Może być w towarzystwie, w którym się obracamy dziesięć osób, które regularnie piją, ale tylko jedna z nich kiedyś zostanie alkoholikiem. Po prostu uruchamia swój gen i wtedy będzie bardzo ciężko wyjść z nałogu. Na pewno samemu się z tym nie poradzi. Towarzystwo, w którym się otaczamy może nie tylko pić czy palić, ale również nałogów grać na komputerze czy surfować po sieci. Nie ma to znaczenia, bo uzależnienia od gier i Internetu są obecnie częściej spotykane wśród młodych osób niż picie. Trudno uwierzyć, że człowiek jest w stanie uzależnić się praktycznie od wszystkiego.

Leczenie odwykowe w szpitalu: http://leczyc.pl/leczenie-alkoholizmu/leczenie-odwykowe/ – sprawdź.