Dobroczynne działanie masażu tajskiego – skuś się na aromatyczny masaż olejkiem kokosowym

masaz-olejkowy
Chciałbyś przenieść się do krajów odległej Azji? Nie musisz wybierać się w daleką podróż, aby poczuć się jak w Indiach czy Tajlandii!

Jedyne, co powinieneś zrobić, to skusić się na masaż tajski, który przeniesie Cię do pięknych, azjatyckich krajów bogatych w historię i kulturę.

Tajskie techniki masażu

Techniki, które są wykorzystywane w masażu tajskim, wywodzą się z Tajlandii, a także z Chin oraz Indii. Już 2,5 tysiąca lat temu masaż ten był stosowany w celu relaksacji oraz rozluźnienia spiętego organizmu.

Na czym dokładnie polega ten rodzaj masażu? To niejako połączenie kilku technik, przede wszystkim akupresury odpowiednich punktów na ciele (technika związana z dotykaniem, opukiwaniem czy nawet głaskaniem) z elementami jogi oraz rozciągania. W Tajlandii jest on nazywany nuat phaen boran, co w tłumaczeniu oznacza „starożytny klasyczny masaż”. Jest on wykonywany na specjalnej macie ułożonej na podłodze. Osoba masowana powinna być ubrana w luźne, wygodne ubrania.

Sam masaż może być wykonywany indywidualnie lub w dwie osoby – wszystko zależy od potrzeby Klienta. Masażystka wykorzystuje do zabiegu niemal każdą część swojego ciała. Zabieg wykonywany jest przy użyciu dłoni, palców, przedramion, a nawet stóp. Większość prowadzonego masażu opiera się na specjalnych liniach, które znajdują się na ciele; są to tak zwane linie Sen.

Podczas masażu tajskiego nie należy się kłaść jedynie na brzuchu, tak jak w przypadku standardowych masaży relaksacyjnych. Osoba masowana przyjmuje kilka pozycji, które wywodzą się z technik jogi (leżenie przodem, bokiem, postawa siedząca itd.). Sam masaż przynosi zaskakujące efekty.

Masaż tajski – potężne narzędzie rozluźniające ciało

Co może dać Ci masaż tajski? Od tysięcy lat jego działanie ma na celu przede wszystkim głęboką relaksację, którą uzyskuje się dzięki uciskaniu odpowiednich punktów na ciele oraz wspomnianemu wcześniej rozciąganiu.

Cały masaż powinien trwać około dwóch godzin, podczas których Twoje ciało zostanie niezwykle rozluźnione, co więcej – uda Ci się osiągnąć tak zwaną harmonię organizmu. Dzięki jednej sesji masażu tajskiego pozbędziesz się bólu, stresu oraz zmęczenia.

Masaż tajski ma na celu rozluźnienie oraz uspokojenie starganych nerwów. Tego typu masaże są polecane osobom, które żyją w ciągłym stresie, zdenerwowaniu oraz w bardzo szybkim tempie. Jeśli zdecydujesz się na zbawienny tajski masaż, możesz mieć pewność dogłębnego odprężenia, które wielu osobom kojarzy się z wejściem w stan nirwany.

Masaż tajski warto łączyć z elementami wielu technik relaksacyjnych, w tym z aromaterapią. Szczególnie korzystne działanie przynosi masaż tajski z zastosowaniem olejku kokosowego – naturalnego składnika, który posiada wiele pozytywnych właściwości mających zbawienny wpływ na nasz organizm. Przede wszystkim usprawnia jego odporność, a także pomaga pozbyć się nadmiaru wody, która bardzo często gromadzi się w naszym organizmie.

To oczywiście nie wszystkie zalety olejku kokosowego, który jest wykorzystywany do masażu tajskiego. Oprócz wspomnianych powyżej właściwości olejek kokosowy świetnie nawilża i wygładza skórę. Ma wiele cech antybakteryjnych oraz antywirusowych, dzięki czemu pomaga w zwalczaniu trądziku, drobnych infekcji czy wysypek. Masaż tajski połączony z aromaterapią olejkiem kokosowym jest idealnym rozwiązaniem dla kobiet, które chcą jak najdłużej wyglądać młodo; znane jest jego działanie redukujące proces powstawania zmarszczek oraz wygładzanie tych, które pojawiły się na dojrzałej skórze. Co więcej: mogą mieć Państwo pewność, że znacząco poprawi się jędrność i elastyczność masowanej skóry.

Masaż tajski jest techniką stosowaną od tysięcy lat. Udało mu się zyskać wielu zwolenników, którzy przekonali się o jego zbawiennym wpływie nie tylko na organizm czy poprawę wyglądu ciała, ale także na stan psychiczny, który dzięki dwugodzinnej sesji ulega znacznej poprawie.

Jeśli i Ty żyjesz w ciągłym stresie lub po prostu potrzebujesz chwili głębokiego relaksu oraz odpoczynku, nie zwlekaj i już dziś pomyśl o masażu tajskim olejkiem kokosowym. W Warszawie wykonują go – między innymi – salony Tajskiego Spa.