Jak zachęcić pacjentów do odwiedzenia Twojego gabinetu dentystycznego?

gab-dentystycznyDobra opinia, profesjonalne podejście do pacjenta i zrozumienie jego niepokoju wyróżnia bardzo dobry gabinet dentystyczny na tle innych.

Sprowadzenie nowych pacjentów do gabinetu dentystycznego to problem, który spędza sen z powiek wielu specjalistom. Jak sprawić, aby nowi pacjenci zdecydowali się poddać leczeniu w danej placówce?

Podejście do pacjenta

Kluczowym czynnikiem w leczeniu dentystycznym to odpowiednie podejście do pacjenta. Należy zrozumieć, że większości z nich leczenie zębów kojarzy się ze strachem i niepokojem. Dlatego bardzo ważne jest to, aby poczuli się oni komfortowo w gabinecie. Z tego powodu obowiązkowym elementem każdej wizyty jest rozmowa podjęta z pacjentem jeszcze przed rozpoczęciem zabiegu, polegająca na objaśnieniu możliwych sposobów leczenia oraz ich konsekwencjach.

Profesjonalizm w gabinecie

Nie tylko odpowiednie podejście do pacjenta, ale również profesjonalizm widoczny na każdym etapie prowadzenia przez siebie praktyki może przyciągnąć kolejnych leczących się. Wygląd gabinetu, odpowiednie zachowanie samego lekarza, jak i jego asystentki, a także stan i wygląd samego gabinetu świadczą o tym, jak  pacjent zostanie w nim potraktowany. Podstawą tutaj są jednorazowe serwety dentystyczne i świeże wkłady do spluwaczki, ale także obecność innych materiałów stomatologicznych wpływa na profesjonalny wizerunek gabinetu. Wiele z tych materiałów znajduje się w sklepie Dentaltree.pl.

Jednocześnie trzeba zwrócić uwagę na to, że profesjonalizm powinien również obejmować zachowanie personelu, lekarza oraz jego asystentów. Przede wszystkim pacjent musi mieć poczucie, że on i jego potrzeby są dla lekarza najważniejsze. To oznacza chociażby powstrzymanie się od prywatnych rozmów pomiędzy dentystą a jego asystentem. Co bardzo ważne, pacjent nie może mieć odczucia, że lekarz śpieszy się do innych obowiązków.

Reklama gabinetu dentystycznego

Wszystkie powyższe wskazówki dotyczą uzyskiwania pozytywnych opinii na temat gabinetu dentystycznego. Warto zapamiętać, że osoby zadowolone z leczenia w swoim gabinecie będą dzieliły się informacjami o nim tylko, kiedy zostaną zapytane wprost. Dlatego nie do końca można pozwolić sobie na poleganiu tylko i wyłącznie na rekomendacjach pacjentów.

Dobrym sposobem na przyciągniecie do gabinetu kolejnych osób jest skorzystanie z reklamy. Warto zastanowić się nad prowadzeniem własnej strony internetowej. Za jej pomocą można umieścić najważniejsze informacje o gabinecie wraz cennikiem. Jednocześnie można pokusić się o roznoszenie ulotek w okolicy sąsiadującej z gabinetem.

Warto pamiętać, że niezadowolony pacjent z pewnością podzieli się swoją opinią o gabinecie z wieloma osobami, dlatego, aby zniwelować negatywne skutki trzeba dopełnić staranności, aby niepochlebne opinie nie pojawiły się.