Jak zbudować masę mięśniową?

Nie ulega wątpliwości, że zbudowanie pięknej muskulatury wymaga wiele wyrzeczeń, regularności i pracy nad sobą. Każdy kto pragnie wymarzonej sylwetki musi niemal codziennie wykonać kawał naprawdę ciężkiej roboty. Wiele godzin spędzonych na siłowni, tony przerzuconego żelastwa, a wszystko po to, aby cieszyć się wymarzonym wyglądem. Na szczęście istnieje na rynku mnóstwo dobrej jakości odżywek i suplementów, które znacznie ułatwiają pracę nad sobą. Zanim jednak zrobimy zakupy warto zapoznać się z ich rodzajami i ogólnym działaniem na organizm. Wówczas łatwiej będzie wybrać preparat odpowiednio dopasowany do indywidualnych potrzeb.

Odżywki białkowe

Jedne z najpopularniejszych suplementów, które kompleksowo wspomagają przyrost masy mięśniowej. Zawierającą w składzie białko otrzymane np. z serwatki lub soi, które stanowi rewelacyjne uzupełnienie diety w ten składnik. Białko to podstawowy budulec mięśni bez którego nie ma nawet cienia szansy na zadowalające zwiększenie ich masy. Właśnie dlatego tak niezwykle ważna jest podaż tego składnika podczas intensywnych treningów. Odżywki proteinowe można podzielić na trzy kategorie – białka serwatkowe, zwierzęce niemleczne oraz roślinne.

Gainer

Gainer jest dość popularna odżywka węglowodanowo – białkowa, zawierająca bardzo dużą ilość węglowodanów, białka oraz różnego rodzaju dodatkowych substancji wspomagających. Suplement ten jest bardzo dobrą opcją dla tych osób, które mają problem ze zbudowaniem większej masy mięśniowej. Gainer ze względu na stosunkowo dużą zawartość węglowodanów wspaniale uzupełnia codzienną dietę, wówczas kiedy nie jesteśmy w stanie dostarczyć tych składników do organizmu w odpowiedniej ilości.

Kreatyna

Kreatyna jest związkiem chemicznym produkowanym wątrobie naszego organizmu, natomiast gromadzona jest głównie w mięśniach. Tworzą ją między innymi aminokwasy tj. glicyna, arginina i metionina. Stosowanie tej substancji w postaci odżywki lub suplementu zwiększa siłę i wytrzymałość, a ponadto znacząco przyczynia się do wzrostu tkanki mięśniowej i pomaga gromadzić w niej wodę.

Profesjonalna hurtownia odżywek z pewnością posiada wszystkie z wymienionych suplementów, a jej pracownicy bez wątpienia służą pomocną radą podczas wyboru właściwego preparatu.