Dieta antycellulitowa

pośladkiCellulit to zmora wielu kobiet. Większość z nich próbuje zwalczać „pomarańczową skórkę” przy pomocy stosownych kosmetyków. Na rynku pojawiają się balsamy, kremy, olejki, mleczka, które mają poprawiać stan skóry. Niemniej jednak, okazuje się, że bardzo istotnym czynnikiem pomagającym w  pozbyciu się cellulitu jest prawidłowa dieta. Co należy jeść, żeby cieszyć się atrakcyjnie wyglądającą skórą?

Dieta antycellulitowa, jak większość innych, powinna uwzględniać 5 posiłków dziennie, które Należy spożywać w odpowiednich odstępach czasu. Nie należy się przy tym przejadać, powinno jeść się powoli i wybierać te produkty, które są możliwie najchudsze. Zaleca się głównie sięganie po owoce i warzywa, natomiast dobrze jest zrezygnować z potraw tłustych, w tym smażonych. Znacznie rozsądniej jest gotować je na parze lub piec w piekarniku.

Organizm walczący z cellulitem powinien być odpowiednio nawodniony i regularnie oczyszczany z toksyn. Dlatego też odradza się stosowanie soli, która zatrzymuje w organizmie wodę, utrudniając wypłukiwanie z niego niekorzystnych substancji. Dobrze jest też pamiętać o wypijaniu sporych ilości wody tak, by organizm był nawodniony i miał szansę pozbycia się wspomnianych toksyn. Sól można skutecznie zastąpić wieloma ziołami i innymi przyprawami. Ponadto, warto pić herbatę zieloną i czerwoną.

Jeśli chodzi o konkretne produkty spożywcze, to na pewno dobrze jest spożywać wiele warzyw i owoców, ale poza nimi, zaleca się też jedzenie nabiału, chudego mięsa i ryb. To właśnie ta grupa produktów dostarcza nam najwięcej białka, natomiast białko stanowi ważny składnik budulcowy skóry. W ten sposób, to właśnie białko może poprawiać kondycję skóry. Produktami, których należy unikać są te tłuste, ale też słodycze, alkohol, papierosy. Odradza się także spożywania kofeiny i cukru.