Kosmetyki domowe: z czego je robić i jak naturalnie dbać o swoje ciało?

kosmetyki-domoweKosmetyki to obowiązkowa pozycja w domu każdej kobiety. Wiele pań ma jednak dylematy związane z rodzajem środków pielęgnacyjnych, których używa. Wiadomo, że powinny być dostosowane do indywidualnych potrzeb wynikających m.in. z wieku, typu skóry, stylu życia.

Najważniejsze w kosmetykach jest, by były możliwie jak najbardziej naturalne, nieuczulające, produkowane z najwyższej jakości składników. Zwykle trudno jest ocenić, które produkty spełniają wszystkie te warunki. Dlatego też coraz popularniejszą metodą pozyskiwania optymalnie dobranych kosmetyków jest ich samodzielne wytwarzanie.

Domowe kosmetyki można wykonać, dzięki coraz powszechniejszej dostępności licznych składników kosmetycznych. Można je otrzymać m.in. w sklepie internetowym Ecoflores. Przygotowanie preparatów kosmetycznych na własną rękę nie jest skomplikowane, ponieważ bez problemu można zaopatrzyć się w gotowe bazy kosmetyczne, np. bazę do balsamu, mydła, maski do włosów czy masło shea mogące stać się bazą dowolnych kosmetyków. Żeby je dopełnić, wystarczy dodać olejki bazowe oraz olejki zapachowe, które nadadzą odpowiedniej konsystencji, umożliwiając perfekcyjne rozprowadzanie kosmetyku oraz jego doskonałe wchłanianie, a przy okazji zapewnią atrakcyjny zapach preparatu.

Naturalna pielęgnacja ciała wymaga dostarczania skórze, włosom, paznokciom podstawowych składników odżywczych, w tym głównie witamin i minerałów. W przypadku baz do wykonania domowych kosmetyków, zadbano już o ich właściwą zawartość, dzięki czemu preparaty skutecznie wzmacniają, regenerują i odżywiają. Po nadaniu im właściwej konsystencji i zapachu, wystarczy jedynie pamiętać o regularnym stosowaniu. Należy bowiem mieć świadomość, że tylko systematyczność może zagwarantować uzyskanie oczekiwanych efektów.