Masaż- sposób na powrót do sylwetki sprzed okresu ciąży

tajski-masazZabiegi fizjoterapeutyczne, do których należą masaże mają przede wszystkim za zadanie uciskanie wybranych partii mięśni, tkanek, naczyń krwionośnych oraz naczyń limfatycznych w celu stymulowania ich do prawidłowego funkcjonowania. W zależności od rodzaju zastosowania techniki wykonania masażu oraz skutku jaki ma odnieść rozróżnia się techniki masażu leczniczego oraz relaksacyjnego.

Masaż- zastosowanie
Wykonanie masażu zalecane jest nie tylko przy występowaniu wielu przypadłości chorobowych. Zabiegowi z oczekiwanym efektem można również poddać się w celu poprawienia funkcjonowania układu krążenia, ujędrnienia ciała, uspokojenia skołatanych nerwów, a nawet w celu poprawy kształtu sylwetki.

Wśród wielu technik, masaż tajski przy użyciu olejków aromatycznych ze względu na przynoszące efekty cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Podstawę mającego ponad dwa i pół tysiąca lat historii masażu stanowi wykorzystanie zarówno technik medycyny ajurwedy jak również jogi, które łączą ze sobą wykorzystanie akupresury, rozciągania, medytacji, a nawet refleksologii.

Masaż tajski należy do grupy zabiegów głębokich i polega na powolnym, ale bardzo rytmicznym uciskaniu poszczególnych partii mięśni do momentu doprowadzenia ich do stanu pełnego rozluźnienia. W kolejnym etapie masaż polega na rozciąganiu przy wykorzystaniu niejednokrotnie przez dwóch masażystów nie tak jak w przypadku klasycznych technikach samych dłoni, ale również kolan, łokci, stóp, a nawet specjalnych, ziołowych stempli.

Zadaniem masażu tajskiego jest dążenie do poprawy zarówno samej kondycji fizycznej jak i stanu duchowego, a nawet intelektualnego. Jego działanie ma charakter relaksujący co przynosi olbrzymie odprężenie, a co się z tym wiąże pozbycie się napięcia wywołanego stresem. Jednak podstawowym zadaniem masażu tajskiego jest rozciągnięcie poszczególnych partii ciała oraz wzmocnienie mięśni stawów. Przy zastosowaniu podczas zabiegu specjalnych technik ujędrniających masaż ma wpływ na likwidację cellulitu oraz stymulację tkanki tłuszczowej do przyspieszonego spalania.

Masaż na poprawę sylwetki
Dzięki właściwościom odchudzającym, które polegają na ujędrnieniu oraz wyszczupleniu ciała, masaż tajski często stosowany jest w celu poprawy wyglądu sylwetki. Zadaniem masażysty jest rozbicie tkanki tłuszczowej, poprawienie funkcjonowania układu krwionośnego oraz usunięcie z organizmu szkodliwych dla zdrowia substancji toksycznych co ma bardzo korzystny wpływ na odbywające się w organizmie procesy metaboliczne.

Ze względu na właściwości wyszczuplające sylwetę, masaż taksji przede wszystkim polecany jest kobietom, które w czasie ciąży przybrały na wadze, a ze względu na stan zdrowia po połogu nie mogą stosować diet odchudzających. Dla wzbogacenia oddziaływania masażu warto zdecydować się na technikę wykonywaną przy użyciu specjalnych olejków eterycznych, które dodatkowo mają olbrzymi wpływ na walkę z pozbyciem się cellulitu.

Ponadto masaż tajski zalecany jest w przypadku pojawienia się nieprawidłowości w funkcjonowaniu organów wewnętrznych, przy zaburzeniach układu krążenia, w stanach depresji, przy częstych bólach głowy, w sytuacjach narażających na stres, a nawet w przypadku występowania dolegliwości będących efektem menopauzy. Podobnie jak w przypadku innego rodzaju zabiegów zarówno leczniczych jak i relaksacyjnych, przed poddaniem się masażowi tajskiemu należy sprawdzić czy nie istnieją przeciwwskazania zdrowotne takie jak chociażby ciąża ,choroby nowotworowe czy wady serca, które wykluczają jego wykonanie.

Artykuł przygotowany przez:
May Thai Massage – studio masażu tajskiego z Krakowa