Krem rozświetlający do twarzy gwarancją jej promiennego wyglądu bez względu na wiek i zmęczenie

pielegnacja-twarzy
Synonimem zdrowej, młodej i pięknej cery jest jej blask i promienny wygląd. Wówczas twarz wygląda świeżo, rześko i na pełną energii. Jeśli chcesz cieszyć się tymi zaletami i dobroczynnościami, sięgaj po rozświetlające kosmetyki makijażowe, ale też dobre produkty pielęgnacyjne.

Łącząc troskę i make-up masz szansę uzyskać wszystko to, o czym wyżej mowa. Sprawdź zatem, po jakie produkty sięgać i jak je stosować!

Pielęgnacja na pierwszym miejscu

Codzienna troska o skórę twarzy to gwarancja jej zdrowej kondycji, a tym samym pięknego wyglądu. Jeśli zaniedbasz podstawowe czynności pielęgnacyjne, nawet najlepiej wykonany makijaż z zastosowaniem wysokiej jakości produktów – nie będzie prezentował się dobrze. Pamiętaj zatem o dokładnym wykonywaniu demakijażu, dbaniu o czystość cery i stosowaniu delikatnych i skutecznych produktów, aby nie podrażnić cery. Do pielęgnacji należy przykładać się bez względu na posiadany typ cery, a nawet bardziej, jeśli skóra jest wymagająca lub nadreaktywna. Dobre kosmetyki do wrażliwej, suchej, tłustej i mieszanej, a nawet normalnej cery znajdziesz w ofercie marki Mixa. To francuska marka kosmetyczna, działająca od 1924 roku, określana mianem Eksperta Skóry Wrażliwej. Używając produktów Mixy możesz mieć pewność, że jeśli chodzi o kosmetyki – działasz na korzyść skóry. Pamiętaj jednak, że znaczenie ma to, jak obchodzisz się z cerą. Unikaj zatem agresywnego oddziaływania na nią oraz chroń przed słońcem i innymi szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.

Makijaż rozświetlający

Nie musisz celowo wykonywać rozświetlającego makijażu. Jeśli każdego dnia dokładasz wszelkich starań i dbasz o skórę, nawet zwyczajny make-up sprawi, że twarz będzie promienna. Z kolei, gdy odpuścisz sobie pielęgnację, nawet najbardziej profesjonalny makijaż nie będzie dobrze się prezentował. O pielęgnacji była mowa nieco wyżej, teraz skupmy się na makijażu.

  • Tuż przed make-upem dokładnie oczyść twarz. Umyj ją dobrym kosmetykiem do mycia twarzy, a następnie przetrzyj płynem micelarnym. Produkt ten stwarza doskonałą podstawę do aplikacji pozostałych kosmetyków.
  • W następnym kroku, którego również nie możesz pominąć, jest nawilżenie twarzy kremem. Możesz wybrać zwykły krem nawilżający lub krem rozświetlający do twarzy. Oba znajdziesz w ofercie marki Mixa. Zastosowanie tych kremów sprzyja temu, że nie musisz na twarz aplikować bazy pod podkład, ponieważ one same w sobie pełnią rolę takiej właśnie bazy.
  • Jeśli chcesz uzyskać efekt pełnego rozświetlenia, wybieraj kosmetyki rozświetlające. Podkład, bronzer, róż i stricte rozświetlacz. Wówczas zyskasz pełny glam na skórze twarzy. Zadbaj jednak o umiar, aby cały makijaż mimo dominującego rozświetlenia nie przytłaczał swoją świetlistością.

Czy produkty rozświetlające są dla każdego?

Najczęściej wybieranymi kosmetykami, które gwarantują rozświetlenie są podkłady, bronzery, ale też pielęgnacyjne kremy. Produkty stricte do makijażu, tzw. kolorowe, mimo, że niosą wiele korzyści nie są dla każdego. Fakt, gwarantują świeżość i młody wygląd, jednak nie u każdego. Jeśli walczysz z trądzikiem lub przebarwieniami albo Twoja skóra jest tłusta, zatem co za tym idzie podatna na świecenie – kosmetyki te zastąp takimi, które dają matowe wykończenie. W przeciwnym razie dolegliwości i mankamenty, które chcesz zakryć, zostaną wyolbrzymione. Jeśli Twoja cera jest dojrzała, również uważaj na rozświetlające kosmetyki. Wybieraj te dla cery dojrzałej, gdyż tylko wtedy uzyskasz elegancki, a nie infantylny efekt.

Z kolei, gdy chodzi o krem nawilżający, który również zapewnia subtelne rozświetlenie, śmiało może używać go każdy. Bez względu na wiek i dolegliwości skórne. Jeśli jeszcze nie masz kremu do twarzy w kolekcji swoich kosmetyków, odwiedź stronę Mixy i wybierz taki, który dedykowany jest ze względu na typ i potrzeby Twojej skóry.