Pasta na kamień nazębny i jej działanie

u dentystyZ problemami związanymi z higieną jamy ustnej borykamy się praktycznie przez całe życie. Przyjmowanie pokarmów oraz napojów nierozerwalnie wiąże się z powstawaniem bakterii, które mogą powodować kamień nazębny.

Można jednak z nim skutecznie walczyć. Jak? Przeanalizujmy szereg zalet wynikających z regularnego korzystania z pasty na kamień nazębny.

Czym w ogóle jest kamień nazębny? Najogólniej mówiąc to złóg powstający w wyniku stwardnienia płytki nazębnej, która osiada na naszych zębach, gdy po jedzeniu gromadzą się na nich bakterie. Ma on barwę żółtą bądź brązową, jest więc szybko zauważalny. Trzeba z nim walczyć, ponieważ powoduje próchnicę, która niszczy zęby i może doprowadzić do ich utraty.

Jak walczyć z kamieniem nazębnym?

Jeśli chcemy uniknąć wizyt u stomatologa oraz bólu wynikających z zabiegów leczniczych, musimy zadbać o swoje zęby, zanim pojawią się wyraźne sygnały. Widząc początki kamienia nazębnego, warto od razu przystąpić „do ataku”. Naszą „bronią” może stać się pasta na kamień nazębny. Obecnie znajdziemy taką w każdej drogerii, a różnorodność tych produktów pozwoli nam na wybranie tej najodpowiedniejszej.

Składniki past usuwających kamień nazębny

Pasta na kamień nazębny zawiera składniki dobrze rozpuszczające i usuwające płytkę nazębną, z której powstaje kamień. Może też mieć zwiększoną ilość fluoru, który w jeszcze większej mierze chroni zęby przed powstawaniem płytki nazębnej, a w rezultacie kamienia. Innymi dodatkowymi składnikami wpływającymi na wzmocnienie i ochronę zębów oraz dziąseł mogą być na przykład: ekstrakt z szałwii, fluorek sodu, azotan potasu czy też witamina E. Chociaż na rynku możemy znaleźć wiele polecanych past na kamień nazębny, to niezależnie od tego, którą z nich wybierzemy, najważniejsze i tak jest regularne stosowanie oraz szczotkowanie zębów w prawidłowy sposób. Jeżeli natomiast kamień nazębny jest naprawdę duży, pomóc może tylko specjalistyczny zabieg w gabinecie dentystycznym, podczas którego mechanicznie pozbywamy się od razu całego kamienia. Stosowanie po tym zabiegu pasty na kamień nazębny wzmocni jego efekt i zapobiegnie ponownemu jego powstawaniu.

Więcej informacji znajdziesz na www.colgate.pl