Przedłużanie rzęs – idealne rozwiązanie na wakacje

Sezon urlopowy trwa! Wysokie temperatury sprawiają, że chętniej wybieramy się na wakacje, by korzystać z uroków lata. Oczywiste jest, że każda z nas chciałaby wyglądać idealnie bez względu na pogodę czy szerokość geograficzną, na której się znajduje. Nie zawsze jednak mamy ochotę na spędzanie czasu przed lustrem, by wykonać idealny makijaż. Poza tym wiele kosmetyków nie wytrzymuje zetknięcia z wodą, a zatem musimy odmawiać sobie wakacyjnych kąpieli. Przedłużanie rzęs to idealne rozwiązanie powyższych problemów! Nie musisz martwić się o codzienny makijaż. Oszczędzaj czas i czuj się swobodnie. Zobacz, jak wygląda zabieg przedłużania rzęs!

Przedłużanie rzęs – podstawowe informacje

Permanentne przedłużanie rzęs to zabieg bezbolesny, a wręcz relaksujący. Zwykle trwa około dwóch godzin, choć przy szczególnie gęstych rzęsach może być znacznie dłuższy. Polega on na doklejeniu odpowiedniej liczby sztucznych włosków do naturalnych rzęs. W efekcie zyskujemy pięknie podkreślone oko, a całość utrzymuje się przez około 2-3 tygodnie. Po tym czasie należy powtórzyć zabieg i uzupełnić powstałe braki. Przedłużanie rzęs to koszt około 150-220 zł (w zależności od upragnionego rezultatu), uzupełnianie zaś kosztuje około 120-180 zł i zazwyczaj trwa nieco krócej.

Przedłużanie rzęs – jak się przygotować?

Zabieg przedłużania rzęs nie wymaga szczególnego przygotowania. Wcześniej warto zmyć z włosków cały makijaż. Stylistka przed zabiegiem dokładniej oczyści rzęsy oraz odtłuści je, aby efekt utrzymał się dłużej.

Zanim wybierzemy się do salonu, warto zastanowić się nad tym, jaki efekt chcemy uzyskać. Jeśli zależy nam na naturalnym rezultacie, postawmy na metodę 1:1 lub 2:1. Oznacza to, że do jednej naszej rzęsy zostanie doklejona odpowiednio jedna lub dwie rzęsy sztuczne. W przypadku, gdy lubimy spektakularnie podkreślone spojrzenie, możemy wybrać metody objętościowe, np. 3:1, 4:1 i tak dalej. Jeśli nie wiesz, jakie rozwiązanie będzie dla Ciebie najlepsze, zapytaj stylistkę o poradę. Wspólnie z pewnością znajdziecie optymalną opcję.

Przedłużanie rzęs krok po kroku

Zabieg przedłużania rzęs rozpoczyna się od ich dokładnego wyczyszczenia i odtłuszczenia. W międzyczasie stylistka dobierze odpowiednią długość włosków do Twoich naturalnych rzęs. Następnie powieki zostaną podklejone tak, by dolne rzęsy nie zahaczały o górne. Po tym kroku nie można już otwierać oczu. Nadchodzi bowiem czas na główną część zabiegu – doklejanie sztucznych rzęsek. W tym czasie wiele klientek ucina sobie drzemkę. Czas trwania przedłużania rzęs zależy od gęstości Twoich włosków – im więcej ich masz, tym będzie dłuższy.

Rzęsy po zabiegu

Rzęsy bezpośrednio po zabiegu są bardzo delikatne i nie należy ich dotykać przez około 24 godziny. Niewskazane jest także korzystanie z basenu oraz sauny. Idealnie byłoby uniknąć całościowego mycia twarzy czy demakijażu oczu przez jeden wieczór. W tym czasie klej odpowiednio zwiąże doklejone rzęsy i uzyskany efekt utrzyma się na dłużej.

Po 24 godzinach możemy rozpocząć standardową pielęgnację sztucznych rzęs. Warto je rozczesywać co najmniej raz dziennie, by układały się idealnie. Co jakiś czas należy też umyć włoski specjalnym płynem, przeznaczonym do mycia sztucznych rzęs.

Przedłużonych rzęs nie należy malować maskarą. Można za to nakładać cienie, a także rysować ulubioną kreskę. Podczas demakijażu uważajmy jednak na delikatne włoski – nie pocierajmy oczu i zrezygnujmy z kosmetyków na bazie olejów, które mogą osłabić działanie kleju.

Gdzie wykonać przedłużanie rzęs w Warszawie?

W Warszawie odnaleźć możesz mnóstwo salonów, oferujących przedłużanie rzęs. Warto jednak dokładnie sprawdzić ich rekomendacje. Jednym z częściej polecanych miejsc jest Bodybar na Mokotowie. Tu możesz poddać się zabiegowi przedłużania rzęs w przyjaznej atmosferze. Profesjonalne stylistki z pewnością spełnią Twoje oczekiwania. Już dziś sprawdź ofertę salonu Bodybar i przygotuj się na wakacje! Zapomnij o długotrwałym makijażu – dzięki przedłużaniu rzęs Twoje spojrzenie będzie zawsze idealnie podkreślone.