Jak zmotywować się do sportu?

Wiele osób gdy poczuje pierwszy powiew ciepłego, wiosennego powietrza chce zacząć ćwiczyć. Jednak gdy przychodzi co do czego, ciężko jest wstać rano i biegać, mając świadomość, że wcześniej o tej porze słodko chrapałeś. Jak sprawić, aby motywacja do aktywności fizycznej towarzyszyła ci na co dzień, a nie tylko na początku?

Na początek kup sportowy ubiór i pomocne gadżety – Zaopatrz się w wygodne buty, kup w sklepie sportowym ubrania termoaktywne – zarówno cienkie jak i cieplejsze, miej w szafie kurtkę na wypadek deszczu. Będziesz wtedy przygotowany na warunki pogodowe i nie staną się dla ciebie wymówką.

Zanim jednak przystąpisz do działania pomyśl, dlaczego chcesz ćwiczyć lub biegać. Chcesz zrzucić parę kilo, nabrać masy mięśniowej, czy dobrze wyglądać latem na plaży?

Mierz rezultaty – Zaopatrz się w pendometr , czyli krokomierz. Zmierzy on ilość zrobionych przez ciebie kroków, a nowsze modele również ilość spalonych kalorii. Zapisuj w dzienniczku swoje wyniki. W ten sposób będziesz mógł porównać swoje wyniki z przed kilkunastu tygodni z obecnymi, co pokaże ci twój postęp. To powinno cię zachęcić do dalszej pracy ze swoim ciałem.