Step, stepper i orbitrek

silowniaStepper to jedno z popularniejszych urządzeń do ćwiczeń. Jego głównym zadaniem jest zagwarantowanie nam pięknie wymodelowanych nóg. Niemniej jednak, jego przeznaczeniem jest nie tylko ćwiczenie mięśni ud oraz łydek. Stepper ma również duże znaczenie dla wyglądu naszych pośladków. Jednocześnie, regularne i względnie intensywne ćwiczenia pozwalają wzmocnić mięśnie brzucha oraz pleców. Przy okazji, ćwiczenia na takim sprzęcie mogą przełożyć się na wzmocnienie mięśni pleców, a także, po prostu na poprawę kondycji.

Poza stepperem, do ćwiczeń nóg, pośladków i innych partii ciała przydatny jest również orbitrek. To specjalne urządzenie, które przypomina rower stacjonarny połączony właśnie ze stepperem. Jednocześnie ćwiczy on zarówno dolne, jak i górne partie ciała, ponieważ posiadać specjalne chwytniki, które sprawiają, że poza nogami, ruszamy też rękami, więc w ruch wprawiamy cały tułów. To sprawia, że intensywnie trenujemy także brzuch, plecy, a nawet biodra, z których wyjątkowo trudno jest zrzucić nadmiar tłuszczyku. Mocne ruchy rąk modelują tez klatkę piersiową, co może mieć zbawienny wpływ na atrakcyjność piersi.

Nie zawiedzie nas także tradycyjny step, który choć może pełni mniej funkcji, to może jednak stać się niezwykłą motywacją do szybkiego i skutecznego wymodelowania ciała. Jest prosty w użyciu, świetnie wpływa na wygląd nóg i pośladków. Jeśli ćwiczymy na nim przy jednoczesnym użyciu hantli, to możemy intensyfikować efekty, przy okazji wzmacniając też mięśnie tułowia i rąk.