Zabieg mikrodermabrazji – dlaczego warto?

Starzenie się skóry twarzy spędza sen z powiek wielu kobietom i to niekoniecznie tylko tym w wieku dojrzałym. Pierwsze zmarszczki mogą pojawić się nawet w wieku 25 lat, a to głównie z powodu spadającej produkcji kolagenu – białka będącego ważnym budulcem skóry.

Jak szybko będzie widoczny na twarzy upływ mijającego nieubłaganie czasu zależy od wielu czynników. Dobre geny to bodaj najważniejszy z nich, ale nie mniej istotny jest sposób traktowania własnej skóry poprzez używanie odpowiednich kosmetyków. Podstawą jest oczywiście znajomość rodzaju skóry – u kobiet występują cztery jej rodzaje – sucha, tłusta, mieszana i normalna.  Dobierając kosmetyki należy przede wszystkim zwracać uwagę na rodzaj skóry do których są przeznaczone oraz na wiek osoby mającej używać danego kremu.

Nie zawsze jednak samodzielne dbanie o wygląd twarzy przynosi oczekiwane efekty. Co w przypadku, gdy zmarszczki widać coraz mocniej czego efektem u niektórych pań jest znaczne obniżenie własnej wartości i samopoczucia?

Pierwsze co przychodzi na myśl to jakiś zabieg upiększający, im mniej inwazyjny, tym oczywiście lepiej. Takim właśnie zabiegiem jest mikrodermabrazja przeznaczona dla osób z każdym rodzajem skóry.

Na czym polega zabieg mikrodermabrazji 

Do przeprowadzenia tego zabiegu niezbędne jest profesjonalne urządzenie wyposażone w diamentowe głowice usuwające strumieniem kryształków martwe komórki naskórka. Zabieg trwa zwykle ok. 20 minut i jest bezbolesny, tym samym nie wymagający miejscowego znieczulenia oraz, co najważniejsze nie powoduje skutków ubocznych. Przed zabiegiem specjalista kosmetolog musi skórę odpowiednio przygotować, a po zabiegu zabezpieczyć stosując właściwe dla skóry maski lub kremy. 

Jesteś zainteresowany zabiegiem mikrodermabrazji? Sprawdź ofertę – mikrodermabrazja Gliwice

Mikrodermabrazja – największe zalety

Zaletą przeprowadzenia zabiegu mikrodermabrazji  jest wygładzenie skóry i poprawa jej mikrokrążenia. Górne i zniszczone warstwy naskórka zostają usunięte i zastąpione niższymi zdrowymi warstwami co daje natychmiastowy efekt wizualny. Dzięki zabiegowi pobudzona zostaje produkcja kolagenu i elastyny mająca podstawowy wpływ na rozwój procesu starzenia.Zabieg może być stosowany także w przypadku posiadania blizn, łojotoku, rozstępów, cellulitu i szkodliwego wpływu nadmiernego korzystania z kąpieli słonecznych.

W zależności od stanu skóry zabieg należy powtarzać kilkukrotnie.