Czym jest fizykoterapia?

Zabiegi z grupy fizykoterapii zazwyczaj są pacjentom mało znane. Przede wszystkim pacjentów interesuje, czym charakteryzują się tego typu zabiegi, czy są bolesne, czy wywołują dyskomfort, jak długo trwają. Nie zawsze lekarze mają czas i chęci, by wyjaśniać tego typu zawiłości, szczególnie że zabiegi tego typu stają się niezwykle popularne.

fizykoterapia2Czym zatem jest fizykoterapia? Ta obco brzmiąca nazwa wykorzystuje zjawiska fizyczne, takie jak światło, prąd elektryczny, magnetyzm, ultradźwięki, niską temperaturę. Pozwala zlikwidować ból, obrzęki, wysięki, stany zapalne, stymulować lub goić. Dlatego też na fizykoterapię w Bielsku-Białej trafiają klienci po urazach. Jednym z najczęściej stosowanych jest oczywiście laser. Stosuje się go w bardzo wielu miejscach, między innymi w stomatologii, w schorzeniach reumatologicznych, w ortopedii, należy też do najskuteczniejszych zabiegów przeciwzapalnych. Pacjenci spotykają się z tego typu zabiegami w momencie, gdy złamią, bądź skręcą nogę, przy suchych zębodołach. Jak wygląda sam zabieg? Terapeuta naświetla kolejne punkty przyrządem przypominającym długopis. Niektórzy pacjenci przy takim zabiegu odczuwają ciepło.

Kolejny zabieg, to oczywiście pole magnetyczne. Działa przeciwzapalnie, przeciwbólowo. Inne zastosowanie pola, to przy zapaleniu jamy brzusznej, nietrzymaniu moczu, w schorzeniach neurologicznych i ortopedycznych. Dalej mamy jonoforezę. Zabiegi tego typu stosowane są przy przykurczach, bliznach, stanach pourazowych, nerwobólach, zaburzeniach krążenia obwodowego. Mamy również do czynienia z elektrostymulacją. Wskazaniem jest wzmocnienie mięśni, redukcja mięśni, zapobieganie atrofii. Jak więc widać, jest wiele wskazań do zabiegów fizykoterapeutycznych. Im szybsze rozpoznanie, im szybsza reakcja, tym lepsze i szybsze efekty. Każdy, kto oczekuje spektakularnych efektów powinien być miło zaskoczony. W końcu wykorzystywane urządzenia są znane i powszechnie stosowane, nic więc dziwnego, że dają aż takie efekty. Zarówno lekarze, jak i terapeuci, jak i pacjenci o tym wiedzą.

Fizykoterapia w Bielsku-Białej jest na wysokim poziomie, dlatego pacjenci nie powinni mieć problemu z odszukaniem interesujących ich zabiegów. Są lekarze, są terapeuci, są osoby zajmujące się od dłuższego czasu przeprowadzaniem tego typu zabiegów, dlatego jeśli tylko lekarz zleci wizytę na zabiegach fizykoterapeutycznych, to warto się na nie udać. Nie zawsze kolejki są krótkie, niemniej im szybciej się zapiszemy, tym lepiej. Na niektóre zabiegi nie ma aż takiej kolejki i warto z tego korzystać.