Jak wybrać najlepszą prezerwatywę?

gumkiRynek produktów antykoncepcyjnych jest bardzo zróżnicowany. Niemal każda osoba w kraju jest w stanie wybrać taką metodę, która odpowiadać będzie indywidualnym potrzebom, gustom czy przekonaniem. W rankingach popularności niekwestionowanym liderem od lat są  prezerwatywy.

To na tę formę zabezpieczania przed nieplanowanym zapłodnieniem decyduje się większość dorosłych osób aktywnych seksualnie. W przeciwieństwie do sytuacji sprzed jeszcze kilkunastu lat, dziś można wybierać spośród niezliczonej wręcz liczby propozycji.

Najlepsze prezerwatywy to takie, które obojgu partnerom gwarantują wygodę i satysfakcjonujący poziom doznań. Warto poeksperymentować trochę z różnymi rodzajami, by wybrać te, które najlepiej wywiążą się ze swej roli.

Dopasowanie produktów do oczekiwań i potrzeb seksualnych

Osoby, których libido jest stosunkowo wysokie i podczas seksu potrzebują dodatkowej stymulacji mogą zdecydować się na prezerwatywy z wypustkami. Te będą przynosić korzyści zwłaszcza partnerce, ale i mężczyźni mogą znaleźć produkty zwiększające ich doznania. Takie są na przykład te o bardzo cienkich ściankach, które są niemalże niewyczuwalne podczas stosunku, co eliminuje problem z osłabieniem bodźców docierających do członka. Na sklepowych półkach znajdziemy także prezerwatywy wyposażone dodatkowo w substancje plemnikobójcze, na które decydują się osoby szczególnie obawiające się zajścia w ciąże. Środek plemnikobójczy jest też wsparciem w przypadku, gdy prezerwatywa pęknie lub zsunie się, co zdarza się od czasu do czasu, jednak najczęściej wiążę się z jej nieprawidłowym zakładaniem. Pragnącym nieco urozmaicić swoje życie seksualne polecamy przetestowanie prezerwatyw kolorowych czy zapachowych, które wprowadzają nieco humoru do współżycia. Kobiety narzekające na suchość pochwy powinny natomiast poprosić partnera o używanie tych ze środkiem nawilżającym.

Produkt bezpieczny – produkt dobrze używany

Bez względu na to, na jaką opcję się zdecydujemy, należy pamiętać, że najlepsze prezerwatywy to prezerwatywy bezpieczne. Wybierajmy więc te z unijnymi certyfikatami i sprzedawane w sprawdzonych punktach handlowych. Apteka jest zawsze najlepszym wyjściem, a najmniej polecamy zakup środków antykoncepcyjnych w supermarketach, chyba że ustawione są w specjalnych gablotach ochronnych.

Przed użyciem należy jeszcze sprawdzić datę ważności produktu, bo lateks, z którego wykonana jest większość prezerwatyw stosunkowo szybko traci swoje nieprzepuszczalne właściwości, zwłaszcza, gdy nie jest prawidłowo przechowywany. Dobre warunki na trzymanie tego typu środków antykoncepcyjnych to chłodne, suche i pozbawione dostępu do słońca szafki, szuflady czy pudełka.