Olej z Maroka i jego właściwości

O naturalnych kosmetykach i ich zbawiennym dla skóry działaniu mówi się ostatnio sporo w mediach. Powstaje zresztą wiele firm, które zajmują się sprzedażą wyłącznie naturalnych specyfików, które wyróżniają się tym, że odpowiadają właściwie do każdego rodzaju skóry, ale jednocześnie ich skuteczność bywa nasilona zwłaszcza w jednym obszarze, np. w nawilżaniu lub regenerowaniu czy ochronie. Niezwykle uniwersalnym natomiast jest arganowy olej z Maroka.

Często bywa nazywany eliksirem młodości i łatwo można przekonać się, jak wiele w tym stwierdzeniu prawdy. Mieszkanki Maroka wyróżniają się wyjątkową urodą, którą zachowują do starości, zaś ich sekretem jest wspomniany olejek. Jego wszechstronne działanie sprowadza się między innymi do głębokiego nawilżania skóry, ale też dostarczania jej cennych składników odżywczych.

Ponadto olej z Maroka jest polecany do opalania, ponieważ chroni skórę przed podrażnieniami i oparzeniami słonecznymi. Dzięki niemu skóra wygląda zdrowo i przybiera ładny złocisty odcień.

Kobiety chętnie stosują ten olejek również jako maseczkę do włosów, którą można nałożyć przed myciem lub po myciu, ale tylko na końcówki. Świetnie sprawdza się także jako odżywka do rąk i paznokci.