Zaprzyjaźnij się ze stresem!

stresnietStres towarzyszy nam w codziennych sytuacjach, w domu, u rodziny, w pracy, podczas załatwiania zwyczajnych czynności. Jedne osoby stresują się mniej, inne bardziej, każdy jednak jest w stanie nauczyć się panować nad stresem a także wykorzystywać jego pozytywne właściwości.

Im lepiej człowiek będzie umiał sobie z nim radzić, im większą wiedzą będzie dysponował, tym oswajanie stresu będzie łatwiejsze. Przede wszystkim więc należy sobie odpowiedzieć na pytanie, jak opanować stres?

Przede wszystkim warto sobie zdać sprawę, że doświadczamy stresu i zabarwieniu negatywnym i pozytywnym. Ten drugi rodzaj wpływa na nas pozytywnie, daje siłę. Pierwszy rodzaj stresu występuje zazwyczaj właśnie wtedy, kiedy nie można rozładować reakcji stresowej. Warto również zdać sobie sprawę, że opanowanie stresu zależy od bardzo wielu czynników.

Nie bez znaczenia jest ogólny stan zdrowia organizmu. Odpowiednie odżywianie się, odpowiednia dawka snu, uprawianie sportu, codzienny relaks wpływają pozytywnie na późniejsze odczuwanie organizmu. Ćwiczenia dotleniające skutecznie potrafią oderwać od zmartwień a ograniczenie odżywek wpłynie nie tylko na opanowanie stresu, ale także poprawę kondycji.

Innym skutecznym rozwiązaniem jest zmiana sposobu myślenia, zmiana swojego ciała, czyli wprowadzenie elementów relaksacji. Mimo, że pytanie o opanowanie stresu zadaje sobie wielu ludzi, większość skutecznie sobie z tym radzi. Pytanie, jak opanować stres, nie powinno być krępujące, powinno skłaniać do poszukiwania odpowiedzi.