Z miłości do…ćwiczeń

Obłędem jest powtarzanie tego samego i oczekiwanie innych rezultatów. A co gdyby cytat Alberta Einsteina odnieść do sfery aktywności fizycznej i wykorzystać. Jeśli marzysz o zmianie, zacznij działać skutecznie. Zrób sobie najlepszy prezent w lutym. Poświęć uwagę własnemu ciału. Trenerzy Total Fitness z przygotowali następujące wskazówki.

Zastanów się, co jest Twoim celem. Jeśli czujesz taką potrzebę, zapisz go na kartce i umieść w widocznym miejscu. Z wieloletniego doświadczenia w pracy na linii trener-podopieczny wynika, że potrzeby najczęściej dotyczą trzech zagadnień.

  1. Spalanie

Jeśli listę zadań otwiera walka z dodatkowymi kilogramami, zaprzyjaźnij się z ćwiczeniami zwiększającymi zapotrzebowanie na energię. Doskonale sprawdzi się np. BODY COMBAT. To program zainspirowany sztukami walki, m.in. karate, taekwondo, boks, tai chi czy muay thai. Choreografia oparta jest na uderzeniach, kopnięciach, blokach. Poprawia koordynację i ogólną sprawność. Kolejnym hitem dla trenujących nastawionych na spalanie jest program BODYATTACK™. Zwiększa statystykę spalonych kalorii aż do 730 podczas jednego treningu. Ćwiczenia pobudzają do pracy wszystkie partie mięśni, poprawiają szybkość i zwinność.

  1. Wzmocnienie

W przypadku kiedy to Twój priorytet, doskonale sprawdzi się TBC. To trening ogólnorozwojowy, który wzmacnia, ujędrnia i wysmukla całe ciało. Trenerzy często wykorzystują stepy, ciężarki lub inne przybory. Mięśnie wzmocni również program BODY PUMP z wykorzystaniem sztangi i ABT, trening składający się z części wzmacniającej głównie biodra, brzuch, pośladki.

  1. Trójkąt radości: endorfiny, serotonina i dopamina

Sport to nie tylko zdrowie, ale również przyjemność. Dobroczynne endorfiny sprawiają, że po zakończeniu nawet bardzo intensywnego treningu, nie narzekamy. Co więcej uzależniamy się do ćwiczeń i sposobu w jaki poprawiają nasze samopoczucie. Serotonina zwiększa zapasy energii, wpływa na zdolność uczenia się i koncentracji. Regularne ćwiczenia podnoszą też poziom dopaminy, która sprawia, że uczucie głodu jest mniej odczuwalne.

Już niebawem trenerzy Total Fitness przygotują specjalny plan treningowy towarzyszący odliczaniu do wiosny. Odwiedź nasze kluby na Woli, Wilanowie, Gocławiu, Ochocie, Ursynowie, Białołęce i Grochowie. Sieć Total Fitness posiada także nowoczesną siłownię w Radomiu. Do zobaczenia na sali treningowej i w sieci: www.totalfitness.com.pl