Zalety stosowania e-papierosów

Po ustawie, która zabroniła palenia w miejscach publicznych, większość palaczy przerzuciła się na e-papierosy. Ale możliwość ich stosowania na przystankach to nie jedyna zaleta tych urządzeń.

e-papierosyElektroniczne papierosy stały się popularne kilka lat temu jako alternatywa dla zwykłego palenia. Po krótkim czasie korzystało z nich wiele osób, które nie tylko szukały ciekawych, nowoczesnych rozwiązań w zakresie leczenia uzależnienia, ale również chciały kontynuować nałóg w sposób bezpieczniejszy dla siebie i otoczenia. Dziś e-papierosy nadal mają więcej zalet niż wad.

Zdrowszy palacz

Palenie papierosów jest nałogiem niszczącym i trzeba zdawać sobie z tego sprawę. Niekorzystnie wpływa nie tylko na płuca, ale również na wygląd skóry dłoni, kondycję zębów czy zdrowie naszych najbliższych, zmuszonych do wdychania dymu nikotynowego z substancjami smolistymi. Papierosy elektroniczne, dzięki swojej formule, usuwają praktycznie wszystkie te zagrożenia. Nie wydzielają dymu, do którego wdychania jest zmuszone otoczenie; dodatkowo, zamiast dymu produkowana jest wyłącznie para wodna, która w żaden sposób nie szkodliwa dla płuc czy śluzówek. Osoby palące elektroniczne papierosy już po kilku tygodniach od zaprzestania palenia papierosów klasycznych mniej uskarżają się na tzw. kaszel palacza.

Higiena i estetyka

Osobę, która pali papierosy jesteśmy w stanie rozpoznać od pierwszego momentu – głównie po zapachu. Uciążliwy i nieprzyjemny zapach dymu papierosowego utrzymuje się nie tylko w ustach palacza, ale również na jego dłoniach czy ubraniu. Dla osób, które nie są nałogowcami, zapach ten często jest trudny do wytrzymania, zwłaszcza w małych pomieszczeniach, np. pokoju w pracy. W przypadku papierosów elektronicznych problem ten znika – każdy olejek ma swój własny zapach, ale zwykle jest to delikatna, ledwo odczuwalna i dość przyjemna w odbiorze woń.

Droga w rzucaniu palenia

Specjaliści od rzucania palenia przekonują, że papieros elektroniczny może być doskonałym środkiem pośrednim przy rzucaniu palenia. Początkowo zastępuje u palacza potrzebę sięgnięcia po papierosa w sytuacjach nerwowych; zajmuje palce, co często jest dla wielu osób palących bardzo istotne. Jednocześnie, dzięki temu, że olejki mają różną zawartość nikotyny, można zmniejszać jej spożywaną ilość aż do zupełnego jej wyeliminowania.

Papierosy elektroniczne są dobrym wyborem dla wszystkich palaczy, którzy chcą łatwiej rzucić palenie bądź po prostu nieco zaoszczędzić i zadbać o swoje zdrowie. E-papierosy w sklepie donsenior.pl to nie tylko szeroki wybór, ale również atrakcyjne ceny pakietów startowych.