Pływaj na zdrowie! Zalety pływanie

O dobroczynnym wpływie wody na nasze zdrowie oraz ogólną kondycję wiadomo nie od dziś. Woda odświeża umysł,  ma dobry wpływ na naszą skórę a jak twierdzili Starożytni – zapewnia długowieczność. Z tych też względów – lekarze niemal jednogłośnie zalecają nam pływanie. Nie tylko po to, by poprawić kondycję ale również po to by zapewnić sobie znakomite samopoczucie przez cały dzień.

Pływanie dla zdrowia

Polega na pokonywaniu oporu jaki stawia woda. Aby ją „poskromić” potrzebna jest spora siła oraz dokładność ruchów. Kąpiele i ćwiczenia w wodzie pomagają nam też skutecznie w walce z bólami stawów i kręgosłupa. Ponadto jest to wprost idealna – wymarzona aktywność fizyczna dla każdego kto walczy z nadmiarem kilogramów.  Regularne odwiedzanie basenu pomaga nam w utrzymaniu odpowiedniego poziomu cholesterolu. Wpływa też na poprawę perystaltyki jelit. Kąpiele wpływają też pozytywne na naszą skórę – pływanie wygładza cellulit oraz drenuje i wygładza skórę. Pływanie pomaga nam też w lepszej koordynacji ruchowej a do tego doskonale reguluje nasz zmysł równowagi.

Regularne uprawianie aktywności jaką jest pływanie wspomaga też doskonale nasz układ nerwowy – po kilkunastu minutach kąpieli, czujemy się bardziej zrelaksowani, wypoczęci. Pływanie likwiduje stres i napięcie. Jak udowodniły jedne z ostatnich badań, pływanie pomaga nam w walce z osteoporozą. Dzięki kąpielom wzmacnia się nasz kręgosłup oraz stan kości! Pływanie pomaga także w walce z bólami krzyża, likwiduje obrzęki nóg, reguluje zbyt wysokie ciśnienie krwi u kobiet w ciąży.

Ułatwia też szybszy powrót do zdrowia po licznych urazach czy kontuzjach. Basen to także świetne miejsce dla kobiet po mastektomii – dzięki pływaniu szybciej odzyskują one formę utraconą w czasie choroby.